O nas

Nazywamy się Ewa Kiełsznia i Rafał Zaremba i od pewnego czasu nasze życie w większości wypełniają podróże. Zaczęło się od krótkich wycieczek po Europie, w 2007 roku po raz pierwszy wypuściliśmy się na miesiąc na kontynent azjatycki, a w 2008 roku wróciliśmy tam już na siedmiomiesięczną podróż. Apetyt na podróże rośnie nam w miarę jeżdżenia i teraz znów wracamy do Azji, tym razem bez wyraźnie określonych planów na powrót.
Kilka miesięcy temu wymyśliliśmy, że fajnie by było okrążyć świat, ale póki co niczego nie obiecujemy. Na najbliższe miesiące przewidzieliśmy wizytę w Indiach, Nepalu, Tybecie i Chinach. Dalsze destynacje będą uwarunkowane przez nasze chęci, możliwość pracy po drodze i określane na bieżąco.
Dla tych, którzy nie znają nas i naszych wcześniejszych wypraw: nie wykupujemy egzotycznych wycieczek w biurach podróży. Wszystko staramy się zaplanować samodzielnie, najlepiej jak najtaniej i uwzględniając jak najwięcej kontaktu z lokalną ludnością i kulturą. Czasem plan ogranicza się do ogólnego określenia kierunku podróży, reszta dzieje się spontanicznie, bez przemyślanych strategii. Podróżujemy lokalnym transportem, autostopem, czasem rowerami; przygoda w każdej formie jest dla nas pociągająca. Oprócz zdjęć i pamiątek chcemy przywieźć bagaż życiowych doświadczeń, poza oglądaniem widoków chcemy poznać życie ludzi, w miarę możliwości nauczyć się ich języka, dzielić ich radości i rozumieć ich problemy. Podróżowanie to według nas najlepszy sposób doskonalenia siebie i nauki o świecie.

8 odpowiedzi na „O nas

 1. Anna Pawłowicz-Zaremba pisze:

  Szczęścia i pomyśloności w realizowaniu marzeń!

 2. Ania pisze:

  Rafał… gratuluję pomysłu na życię i życzę Wam wielu wspaniałych przygód.
  Ania z morsów :)

 3. Pan Jarosław Zaremba pisze:

  Więcej Bobu !!! ;) i zawsze wolnych miejsc siedzących :) ,powodzenia.

 4. Monika Magoska- Suchar pisze:

  Wszystkiego co najlepsze Kuzynie:). Pozdrawiam serdecznie (świeżo po wizycie w Gdańsku :) ).

 5. tcherpaq pisze:

  Hej.
  Poznaliśmy się ostatnio w pociągu z Okęcia – Wy wracaliście z Grecji a ja z Kapadocji. Czekam na Wasze opisy i zdjęcia z ostatniego wyjazdu. Moje pojawią się na naszej stronie http://www.dookola-swiata.com
  Pozdrawiam
  tcherpaq

 6. Ola&Szy. pisze:

  Ewa, Rafał, mocno pozdrawiamy już z Jakuszyc i trzymamy kciuki za trwającą i kolejne Wasze podróże. Za spotkania na trasie, odwiedzane miejsce i przeżyte w podróży niesamowite chwile :)

  I zapraszamy na http://www.znajkraj.pl/ :)

  Trzymajcie się dzielnie!

  • admin pisze:

   Dziękujemy za życzenia i życzymy tego samego! My już nad Balatonem, po krótkich wakacjach kierujemy się w stronę Chorwacji i Słowenii. Dzięki za miłe spotkanie i do następnego gdzieś na szlaku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>